Lekarze:
lek. med Magdalena  Skibicka – Psychiatra
Mirosława Słupska – spec. psychiatrii
Kadra Ośrodka Kort:
Genowefa Kopania – Instruktor terapii uzależnień,
Iwona Kotlęga – Terapeuta uzależnień

Jestem absolwentką Wydziału Pedagogiki i Psychologii UKW w Bydgoszczy.
Ukończyłam Studium Terapii Uzależnień w Poznaniu, rekomendowane przez Krajowe Biuro d.s. Przedziwdziałania Narkomanii oraz liczne szkolenia z zakresu pracy z osobami uzależnionymi chemicznie oraz behawioralnie.

Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam m.in. na oddziale detoksykacji od narkotyków w Świeciu, WOTUiW w Toruniu, Młodzieżowym Ośrodku Terapii Mrowisko w Sopocie. W KORT pracuję od początku powstania Ośrodka, gdzie prowadzę zajęcia na Oddziale Dziennym. Praca jest moją największą pasją. Ciekawi mnie drugi człowiek i to co ze sobą niesie.Motto, którym się kieruję: „Nie można cofnąć się w czasie i zacząć wszystkiego od początku, ale można ZACZĄĆ OD DZIŚ i napisać NOWE ZAKOŃCZENIE”.

Agnieszka Wudarczyk – Psycholog, Specjalista Psychoterapii Uzależnień w trakcie certyfikacji
Jestem absolwentką Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Ukończyłam tam studia dzienne na kierunku psychologia. Doświadczenie w pracy z osobami uzależnionym zdobywałam w placówce zajmującej się terapią uzależnienia od alkoholu, gdzie prowadziłam zajęcia grupowe na oddziale dziennym, grupę psychoedukacyjną w poradni oraz psychoterapię indywidualną dla osób uzależnionych i współuzależnionych. Następnie rozpoczęłam pracę w domach dziecka i gabinecie prywatnym, gdzie skupiam się głównie na terapii psychologicznej dzieci i młodzieży obejmującej m.in. pracę nad traumą, zachowaniami autoagresywnymi, zaburzeniami lękowymi, zaburzeniami więzi, zaburzeniami nastroju.  Pomagam również młodzieży uzależnionej od gier, internetu, portali społecznościowych. Stale doskonalę swój warsztat pracy. Ukończyłam kurs podstawowy terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach, szkolenia z zakresu terapii samouszkodzeń  a także jestem certyfikowanym profilaktykiem uzależnień. W pracy z pacjentem najważniejsze jest dla mnie zaufanie, nawiązanie dobrej relacji i troska o drugiego człowieka. Uważam, że każdy moment jest dobry, aby zacząć zmieniać swoje życie, dbać o siebie i swoich bliskich. „Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku.” – Lao Tzu.
Barbara Kutrzuba – Psycholog, Trener, Seksuolog
Szymon Kutrzuba – Certyfikowany Specjalista psychoterapii uzależnień – dyrektor Ośrodka

 

Agnieszka Zielinska – Obiała
psychoterapeuta uzależnień i współuzależnienia
Zajmuje się psychoterapią indywidualną osób uzależnionych od alkoholu i innych srodk6w psychoaktywnych oraz osób uzależnionych behawioralnie. Pracuję: także z osobami współużaleznionymi.  W swojej pracy wykorzystuję: różne podejścia psychologiczne. Uważam, ze każdy problem wymaga indywidualnego rozumienia.

Napisz do mnie: agnieszka@korterapia.pl

Małgorzata Dąbrowska

Jestem absolwentką wydziału Nauk Historycznych i Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskiego.  Ponadto ukończyłam  Studium Socjoterapii i Psychoterapii Młodzieży w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym.  Jestem specjalistą terapii uzależnień w trakcie certyfikacji, szkolenie z tego zakresu odbyłam w Gdańsku, podmiotem szkolącym była: Polska Federacja Społeczności Terapeutycznych. Moją pracę traktuję jak misję. Staram się pokazać pacjentom, że życie na trzeźwo dzięki terapii jest możliwe. Zawód jest moją największą pasją, ale nie jedyną. Uwielbiam podróże, przyrodę, morze, spacery po lesie.

Napisz do mnie: malgorzata@korterapia.pl

Marcin Adamczak
Z wykształcenia jestem magistrem pedagogiki, ukończyłem studia w GSW Milenium w Gnieźnie na kierunkach „Resocjalizacja i profilaktyka społeczna” , oraz „Pedagogika opiekuńczo wychowawczą z terapią pedagogiczną”. Następnie ukończyłem dwu letnie studia podyplomowe na Uniwersytecie SWPS w Katowicach na kierunku „Szkoła zintegrowanej psychoterapii uzależnień Uniwersytetu SWPS” jako specjalista psychoterapii uzależnień. Aktualnie jestem słuchaczem Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego kształcąc się w ramach studiów podyplomowych na kierunku „Specjalista ds. zarządzania rehabilitacją ” w ramach programu „Wdrożenie nowego modelu kształcenia specjalistów ds. zarządzania rehabilitacją – jako element systemu kompleksowej rehabilitacji w Polsce”. Od 2010 roku jestem wolontariuszem Fundacji „Młodzi w uzależnieniu” której celem jest działanie społecze udzielając pomocy psychologicznej, psychoterapeutycznej, socjalnej i medycznej osobom uzależnionym, zagrożonym uzależnieniem oraz ich rodzinom i bliskim.

Napisz do mnie: marcin@korterapia.pl

Lech Tomasz Prusiński
Jestem Instruktorem Terapii Uzależnień w trakcie certyfikacji.
W pracy z pacjentem bliskie mi jest podejście humanistyczne, spotykanie się z drugim człowiekiem, wspólne oglądanie i towarzyszenie w zmianie. Korzystam z Dialogu Motywującego, choć bez problemu pracuję też bardziej dyrektywie, np. z nawrotami. Preferuję patrzeć na uzależnienie w ujęciu poznawczo behowiaralnym. Cały czas dokształcam się i podążam za aktualną wiedzą potwierdzoną badaniami naukowymi.
Jestem członkiem Stowarzyszenia Terapeutów Uzależnień i ważne są dla mnie jego standardy. Studiuję psychoseksuologię na SWPS w Sopocie. Jestem też certyfikowanym mediatorem.

Kilka lat pracowałem przy szkoleniach paralotniowych jako wyciągarkowy, a lotnictwo nadal pozostaje moją pasją.